Forex & Tőzsde - Hogyan trédelj?
Miért menekül a pénz a dollárba? – háború, olaj és a piac reakciója | Forex & Tőzsde Podcast
· PT47M51SÖsszefoglaló
Ez az epizód a globális pénzpiacok aktuális helyzetét elemzi, különös tekintettel arra, hogy miért erősödik a dollár válság idején, és milyen szerepe van az olajnak és az aranynak a befektetői menekülési stratégiákban. Szó esik a devizapiaci mozgásokról, az olajpiac geopolitikai…
Ebben az epizódban
🎙️ Forex és tőzsde Podcast 2026 #6 A Forex & Tőzsde Podcast új epizódjában a globális pénzpiacok aktuális helyzetét elemezzük.
Megnézzük, hogyan hatnak a geopolitikai konfliktusok a devizapiacokra, miért erősödik gyakran a dollár válság idején, és milyen szerepe van az olajnak és az aranynak a befektetői menekülési stratégiákban.
Szó esik többek között: – a dollár globális szerepéről – devizapiaci mozgásokról (EURUSD, USDJPY) – az olajpiac geopolitikai kockázatairól – az ukrán–orosz háború gazdasági hatásairól – inflációról és kamatpolitikáról – a befektetői pszichológiáról válság idején Ha érdekel a tőzsde, a forex piac vagy a makrogazdaság működése, ez az epizód segít jobban megérteni, mi mozgatja valójában a pénzpiacokat.
A podcast YouTube -on megtekinthető.
További tartalmakat olvashattok, hallgathattok a gazdasági magazinunkban: https://www.investrium.one 👉 Iratkozzatok fel a csatornánkra, és nézzétek meg a korábbi adásokat is!
További anyagokat és tanfolyamokat találtok a https://www.varkuti.eu oldalon.
Említett entitások
Témák
- devizapiaci mozgások
- olajpiac geopolitikai
- globális pénzpiacok
- dollárerősödés
- menedékeszközök
- piaci reakció
Szervezetek, cégek
- Forex & Tőzsde
Hallgasd meg
Több epizód a Forex & Tőzsde - Hogyan trédelj?-ből
- AI a kereskedésben: elkészült az új piaci alkalmazás | Forex & Tőzsde Podcast 2026 #19
A Forex és Tőzsde Podcast 2026 #19. adásában bemutatkozik egy új, AI-alapú kereskedési alkalmazás. Az epizód kitér a piaci hírelemzésre, a volumenfigyelésre és az AI Market Playbo…
- Renko robot, AI-jelzések és új inflációs veszély | Forex & Tőzsde Podcast 2026 #18
A podcast 18. adása az AI-alapú kereskedési applikáció új jelzéseivel, a Renko stratégia és a Nomikumu robot működésével foglalkozik. Elemzésre kerül az infláció, a dollár, az ara…
- A piac kiszámíthatatlan? NFP, AI, részvények és kereskedői szemlélet | Forex & Tőzsde Podcast 2016 #17
A Forex & Tőzsde Podcast 17. részében Várkuti Géza és Polyánszky Attila az AI-alapú kereskedési támogatásról, egy készülő applikációról, ingyenes makroadat-értékelésről, szignálsz…
- Dollárerő, NFP és Bitcoin-zuhanás? – Mit mutat most a piac? | Forex & Tőzsde Podcast 2016 #16
A Forex & Tőzsde Podcast 16. adása Várkuti Géza és Polyánszky Attila részvételével a dollár erősödéséről, amerikai makroadatokról (NFP, JOLTS, PMI) és Bitcoin technikai képéről sz…
- Miért nem elég az AI a kereskedéshez? Tapasztalat és piaci kontextus | Forex és tőzsde Podcast 2026 #15
Ebben a Forex és tőzsde Podcast adásban Várkuti Géza és Polyánszky Attila az AI-alapú kereskedés korlátait és az emberi tapasztalat fontosságát vitatják meg. Az epizód kitér az am…
- AI helyett tapasztalat? Vagy együtt a legerősebb? | Forex és tőzsde Podcast 2026 #14
Ebben az epizódban Várkuti Géza és Polyánszky Attila a mesterséges intelligencia (MI) és az emberi tapasztalat szerepét vitatják meg a kereskedésben. Tárgyalják az AI layer és a T…
- Miért nem elég csak pénzt keresni? Célok, robotok és vagyonépítés | Forex és tőzsde Podcast 2026 #13
A Forex és tőzsde Podcast ezen adásában a pénzhez való viszonyról, pénzügyi célok kitűzésének fontosságáról és modern kereskedési stratégiákról esik szó. Kitérnek a pénz pszicholó…
- A kereskedés új korszaka: AI robotok, devizapiac és hosszú távú portfólió | Forex és tőzsde Podcast 2026 #12
A "Forex és tőzsde Podcast" legújabb adásában a mesterséges intelligencia (MI) és az emberi tapasztalat szerepét vizsgálják a devizapiaci és tőzsdei kereskedésben. Megbeszélésre k…
- AI és fundamentális elemzés a tőzsdén | Forex és Tőzsde Podcast 2026 #11
Ez a Forex és Tőzsde Podcast epizód a mesterséges intelligencia és az emberi tapasztalat tőzsdei kereskedésben betöltött szerepével foglalkozik. Tárgyalja az AI alapú fundamentáli…
- Így használjuk az AI-t a tőzsdén | Forex és Tőzsde Podcast
Ez a podcast az MI hatását vizsgálja a tőzsdei kereskedésre, kitérve a technikai és fundamentális elemzésre, a piaci bizonytalanság kezelésére, valamint a kereskedési pszichológiá…
Hasonló epizódok más magyar podcastokból
- 48. Mi lesz a pénzünkkel a rendszerváltás után? Állampapír, euró és magyar tőzsde. — ZsugaZsonglőrök
A Zsugazsönglőrök legújabb adásában a 2026-os magyar országgyűlési választások pénzügyi következményeit vitatják meg. Az adásban szó esik a forint erősödéséről, az euró bevezetésé…
- Concorde Podcast+: Donald, az Aranyember — Concorde Podcast
A Concorde Podcast aktuális epizódja a forint árfolyamáról, Donald Trump külpolitikájáról, valamint a tőkepiaci trendekről, mint például a nemesfémek és memóriachipek piacáról szó…
- Hogyan kezeli J.Powell a 2026-os "transitory-t"? — PFS - Kávézaccból: Aktuális gazdasági témák érthetően
Ez az epizód azt vizsgálja, hogyan navigálja Jerome Powell a Fedet a jelenlegi gazdasági viharban. Elemzi, hogy a kínálati infláció, az akadozó ellátási láncok és a geopolitikai v…
- RAGADOZÓK KORA II. - két részben Buda Péter nemzetbiztonsági elemzővel /// Friderikusz Podcast 133. — Friderikusz Podcast
Buda Péter nemzetbiztonsági elemzővel Friderikusz Sándor az amerikai nemzetbiztonsági stratégiát, az európai hanyatlást, Kína felemelkedését, a tajvani feszültséget és a Monroe-do…
- Kína energiapolitikája; Mi határozza meg a használt autó árát? — Több-Kevesebb
Ez az epizód Kína energiapolitikájával, a lakásbérlés jogi aspektusaival és a használt autók árával foglalkozik. Tatár Mihály, Tóth Gábor Márton és Koralewsky Márk a vendégek.
- Vidékről a budapesti luxusingatlanok világába – A 21 éves győztes fiú története | Erdős Milán és S. Miller András a Sláger KULT - ban — Sláger FM
Az epizódban Erdős Milán ingatlanszakértő, építészmérnök hallgatóval beszélgetnek a budapesti ingatlanpiacról, különös tekintettel a luxusingatlanokra és a Duna-parti újépítésű la…
- Időben (VTV) - 2026. május 14. — Márki-Zay Péter
Márki-Zay Péter a 2026-os választásokra való felkészülésről, a Mindenki Magyarországa Néppárt programjáról, a kampányfinanszírozásról és Hódmezővásárhelyen elért eredményekről bes…
- Magyarok százezrei cipekednek órákig, hogy inni tudjanak - Péntek Reggel #36 — Partizán
Az epizód a magyarországi vízszegénységgel foglalkozik. Papp Gergely a Pad Alapítványtól és Homoki Andrea a Víz Koalíciótól a témáról beszélget Szurovecz Illéssel.