VILÁGPONT

Kinek a legfontosabb a Visegrádi Együttműködés? #038

Az elmúlt időszakban a visegrádi együttműködés – vagy másképpen: a V4-es együttműködés – mintha veszített volna a súlyából, a befolyásából. Vajon így van-e ez, és ha igen, akkor lesz-e megint jövője ennek a közép-európai együttműködésnek. S ha lesz – kivel? Szakáli István Lóránd, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója elemez. 00:00 – Bevezető 2:55 – Az együttműködés lanyhulásának fő oka 4:56 – Budapest és Varsó nélkül nincs V4! De miért éppen Lengyelország? 9:34 – A V4 Magyarország számára a legfontosabb 11:52 – Vannak közös érdekeink 16:22 – A magyar-szlovák viszony és a pragmatikus Fico 20:08 – Az Európai Unió még soha nem támogatott magyar nemzetpolitikai célokat 23:36 – Érdemes-e bővíteni a V4-es együttműködést? 29:26 – Bővítés, koncepcióváltás és jövő 33:50 – Monarchia-nosztalgia Csehországban és lengyel földön 37:32 – Üzenni a nagyvilágnak

Hallgasd meg